Oferta

Staramy się by dzieci w naszym przedszkolu czuły się jak w domu. Dzięki odpowiednio dobranemu programowi oraz wykwalifikowanemu personelowi dbamy o fizyczny i intelektualny rozwój dzieci. Pozwala to odpowiednio przygotować dzieci do podjęcia nauki w późniejszych etapach edukacji. Z nami dzieci rozwijają swoje zainteresowania oraz poznają otaczający nas świat.

Poniżej kilka przykładowych zajęć w naszym przedszkolu:

Język angielski

Międzynarodowy język pozwala szerzej spojrzeć na świat i daje podstawy do prawidłowego uczenia się języków obcych w przyszłości. W dzisiejszych czasach język angielski jest niezmiernie ważny dla młodego człowieka. W „Cedusiu” nauka tego języka prowadzona jest poprzez zabawę. Na zajęciach dużo śpiewamy, tańczymy i bawimy się w najlepsze. Nauka angielskiego sprawia dzieciom dużo radości i otwiera na świat.

Zajęcia teatralne i plastyczno-techniczne

Zabawa w teatr jest jednym ze sposobów wychowywania dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami. Rozwija umiejętność współpracy, pokonywania słabości i obcowania z innymi. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija myślenie, inteligencję, wyobraźnię, poznaje skutki zachowań bohaterów, wnika w ich przeżycia. Dziecko styka się z normami społecznymi, wartościami, bohaterami pozytywnymi i negatywnymi. Kontakt ze sztuką zachęca do własnej twórczości. Małe dziecko śpiewa, tańczy, gra, ponieważ ma taką potrzebę. Zabawa w teatr jest czymś bardzo naturalnym, zapewnia dziecku prawidłowy rozwój. Podczas tych zajęć dzieci rozbudzają wyobraźnię, niejednokrotnie tworząc potrzebne kreacje do swoich występów.

Taniec i zajęcia umuzykalniające

Podczas tych zajęć dzieci mają możliwość poznania kroków tanecznych. Dzieci są współtwórcami układów tanecznych, które powstają przy wielkim zaangażowaniu i radości małych twórców.  Zajęcia rytmiczne pomagają skupić uwagę dzieci na wykonywanym zadaniu. Dzięki rytmice dzieci poznają czym jest rytm, tempo, dźwięk. Na zajęciach rytmicznych dzieci bawią się instrumentami i poznają muzyczny świat.

Gotuj z Cedusiem

Zajęcia kulinarne podczas, których pokazujemy, że dzieci nie tylko potrafią, ale i uwielbiają gotować. Tego tupu zajęcia dają maluchom ogromną frajdę i dzięki nim rozwijają się w wielu obszarach. Dzieci uczestniczą w zabawach naśladowczych, używają zwrotów grzecznościowych, spożywają posiłki z użyciem sztućców, nakrywają i sprzątają po posiłku.  To wszystko w bardzo przyjemnej atmosferze nauki poprzez zabawę.